4.9.11

Zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami muzyki klasycznej

Muzyka słuchana w dzieciństwie ma wpływ na odbieranie bodźców dźwiękowych przez całe życie, pomaga budować neuronalne drogi, które mają wpływ na rozwój pamięci i poczucia przestrzeni. Odpowiednia muzyka poprawia koncentrację, powoduje wzrost kreatywności i zapamiętywania.
Dlatego stworzyłam program dla grupy dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat, który pobudzi w waszych pociechach wyobraźnię, zsynchronizuje ciało oraz umysł, który dzięki odpowiedniej muzyce będzie się lepiej rozwijać.
Głównym celem zajęć jest rozwijanie muzykalności dzieci, kształcenie wyobraźni, sprawności ruchowej, umiejętności działania w zespole oraz sprawianie im przyjemności.
Cel ten realizowany jest poprzez ciekawe i urozmaicone zabawy-ćwiczenia i wizualizację, które uczą dzieci kreatywności, reakcji na bodźce muzyczne (pauza, sygnał muzyczny, zmiany tempa i dynamiki itp.), prawidłowego odtwarzania muzyki głosem, poczucie rytmu, koordynacji ruchowej oraz kształtują słuch muzyczny i orientację przestrzenną.

Zajęcia będą prowadzone w Akademii Szkraba (ul. Powstańców Śląskich 32A/2, Opole) przez autorkę programu Agnieszkę Osińską, która ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Opolu, doskonaliła swoje umiejętności w Szkole Muzycznej II stopnia Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu o profilu wokalnym pod kierunkiem Grażyny Łobaszewskiej, odbyła warsztaty u Elżbiety Zapendowskiej i Lory Szafran. Jest laureatką programu "Szansa na sukces". Uczestniczka Musicalu "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.
Prowadziła zajęcia dla dzieci z zakresu muzykoterapii w Fundacji "Bądź Dobroczyńcą".

Koszt zajęć: 30 zł/godzina
Częstotliwość: 1x w tygodniu
Termin: sobota, 9.00
Informacje i zapisy: opole@akademiaszkraba.pl ,+48 504 20 55 55

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz