1.9.11

Zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży

Zgłoś się na zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży z podstaw fotografii cyfrowej, począwszy od obsługi aparatu fotograficznego, zasad fotografowania, pracy ze światłem naturalnym i sztucznym, prostą edycją zdjęć na komputerze, realizacją wybranych tematów w różnych warunkach, wyjścia w plener, przygotowaniem materiału zdjęciowego i filmowego kręconego aparatami do publikacji na www.
Fotografowanie rozwija wyobraźnię, kształtuje zmysł estetyki, wykształca empatię, rozwija twórcze działania na szerokim polu. Praca w grupie do 10 osób z podziałem na grupę dziecięcą i młodzieżową. Każdy powinien mieć do dyspozycji swój aparat, na początek z instrukcją obsługi.
Zajęcia raz w tygodniu 2 pełne godziny w Pracowni w Opolu ul. Damrota 4 IV piętro. Opłata od uczestnika tylko 10zl/spotkanie płatne raz w miesiącu.
Zajęcia rozpoczną się od połowy września popołudniami w środy lub piątki.

Na zajęciach uczestnicy mają osiągnąć praktyczną wiedzę w posługiwaniu się cyfrowym aparatem fotograficznym oraz podstawowymi wiadomościami z zakresu fotografii.
W programie:
o Podstawowe parametry aparatu ( ekspozycja = czas + przysłona +czułość, korekcja EV, balans bieli, głębia ostrości, programy tematyczne)
o Graficzne elementy obrazu (zdjęcia udane i zdjęcia dobre, obiekt zdjęcia i jego obraz, decydujący moment , punkt widzenia, kadrowanie, linie i rytm, cienie i światło, barwa)
o Kompozycja obrazu (perspektywa, linie, asymetria, mocne punkty, głębia, harmonia)
o Fotografia krajobrazowa i miejska (ogólne zasady oświetlenia; wpływ pory dnia i roku, kąta padania słońca, rodzaju chmur na dominantę barwną zdjęć, zróżnicowanie planów)
o Fotografia w różnych warunkach pogodowych (nocne, we mgle, w deszczu, w burzy}
o Fotografia portretowa (praca z oświetleniem studyjnym, ustawienia lamp, tła, blend, osoby portretowanej)

Info i zapisy: Katarzyna Krause
Tel. 511 794 859
Mail: kontakt@fotokk.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz