1.3.11

Kino dla dziecka, mamy i taty

Amatorów poranków dla dzieci w CK Oleska 45 informujemy, że najbliższe seanse zaplanowano na 19 marca, 16 kwietnia, 21 maja, 11 i 25 czerwca. Oczywiście o każdym poranku jeszcze będziemy wam przypominać.
Natomiast rodzicom przypominamy, że oprócz kina Helios, w Opolu jest jeszcze wiele miejsc, gdzie można zobaczyć dobre filmy. Praktycznie codziennie jest jakaś okazja dla kinomanów.
W niektóre poniedziałki działa "Kino w teatrze" - cykl ambitnych filmów wyświetlanych na Małej Scenie Teatru im. J. Kochanowskiego. Aktualny repertuar sprawdzicie tu. W marcu zobaczyć można dwa filmy Bahamna Gobadi - "Deszcz" (14.03.) i "Półksiężyc" (21.03). Wstęp wolny.
Natomiast we wtorki wieczorem (od 19.00 do 22.30) możecie zajrzeć do CK Oleska 45, żeby obejrzeć filmy z cyklu "Filmowe szaleństwo". Wstęp - cegiełka (nie więcej niż 10 zł). Aktualny program pojawia się na Facebooku.
W środy o 17.00 odbywają się projekcje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w Oddziale Zbiorów Obcojęzycznych. Biblioteczny Klub Filmowy w marcu proponuje cykl "Filmowa mapa świata", wstęp wolny, sprawdźcie program!
Ponadto w środy do kina "Studio" zaprasza MDK przy ul. Strzelców Bytomskich. Seanse w tamtejszym Klubie Dobrego Filmu odbywają się o 18.00 i 20.30.W najbliższym czasie zobaczyć można:
02.03. - "Szukając Erica" (reż. Ken Loach)
09.03. - "Królestwo zwierząt" (reż. David Michod)
16.03. - "Pogorzelisko" (reż. Denis Villeneuve)
W czwartki Opolanie mają okazję zobaczyć filmy niezależne, nieobecne w kinach i telewizji. W Fabryce - Klubie Inicjatyw Niezależnych w czwartki o 20.00, ul. Oleska 35/1, wstęp - cegiełka, program sprawdzajcie na podlinkowanej stronie lub fb.
W piątki (ale nie wszystkie) znów zaprasza kino "Meduza" w CK Oleska 45 na ciekawe i niezbyt znane produkcje światowego kina. Projekcje zaczynają się o 19.00, wstęp co łaska, a program pojawia się na fb.

I niech nikt nie mówi, że w Opolu nic się nie dzieje i nie ma co oglądać :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz