24.11.09

Bank Czasu Mam i wypożyczalnia zabawek

To dwa tematy, o których chcemy porozmawiać w najbliższy piątek (27.11) o godz. 17.00 w Mamowie (ul. Luboszycka 1A/7, Opole). Na spotkanie zapraszamy wszystkie mamy zainteresowane bezgotówkową wymianą usług i przedmiotów. O tym, jak działają Banki Czasu można przeczytać tutaj . Na piątkowym spotkaniu stworzymy naszą listę umiejętności oraz potrzeb i wymienimy się kontaktami.
Zapraszamy także te osoby, które bardziej niż wymianą umiejetności zainteresowane są wymianą zabawek :-) Każdy rodzic wie, że małe dzieci nie potrafią skupić długo uwagi na jednej zabawce. Często bawią się nią kilka minut, po czym tracą zainteresowanie. Warto więc zabawki często zmieniać, ale wiadomo, że nie każdy ma taką możliwość. Wypożyczalnie zabawek działają w wielu krajach, na zasadzie podobnej jak biblioteki, a że pomysł ten bardzo nam się spodobał, to w Mamowie też chcielibyśmy stworzyć Zabawkowo - czyli punkt pośrednictwa w wypożyczaniu zabawek pomiędzy osobami, które do nas przychodzą. Obecnie szukamy możliwości sfinansowania utworzenia serwisu internetowego, który by to umożliwiał. Póki co jednak zapraszamy do kontaktu bezpośredniego - przynieście ze sobą listę zabawek, które możecie udostępnić, a stworzymy naszą zabawkową bazę danych i pomyślimy nad regulaminem :-)

1 komentarz:

  1. We wczorajszym programie „Dzień dobry TVN” usłyszałem, że modne coraz bardziej stają się „kluby kolacyjne”. Szczególnie zainteresowały mnie często powtarzane zwroty jak „składkowe kolacje”, „samopomoc sąsiedzka”. Echem odbiły mi się jakiś czas temu propagowane w TVN, organizowane właśnie w ramach samopomocy sąsiedzkiej tzw. „banki czasu”. Propozycja polegała na zasadzie – jak Tobie naprawię kran, a Ty mi popilnujesz dzieciaka. 
    (…...............................)
    Cały post na blogu http://laurahuta.blogspot.com
    Z poważaniem

    OdpowiedzUsuń