3.1.12

Podsumowanie 2011

Czas na podsumowanie drugiego roku działalności Mamowa :-)
2011 był pod znakiem Mamoteki - jedynej w Polsce społecznej wypożyczalni zabawek edukacyjnych i książek dla rodziców. Pomimo początkowych problemów z siedzibą kompletnie nieprzystosowaną do potrzeb rodziców z dziećmi (wysokie schody bez windy, 3 piętro), udało nam się znaleźć przyjazną dzieciom miejscówkę i dzięki gościnności Akademii Szkraba od września możemy spotykamy się tam co tydzień na dyżurach wypożyczalni. Udało nam się także także zdobyć dofinansowanie z Urzędu Miasta, dzięki czemu kupiłyśmy nowe zabawki i książki. W ramach Mamoteki zorganizowałyśmy także 2 cykle spotkań dla rodziców - pierwszy to 5 warsztatów dla mam z małymi dziećmi. Mamy spotkały się z psychologiem, rehabilitantką, pedagogiem i doradczynią chustową, zgłębiały tajniki masażu Shantala, zabawy wg Weroniki Sherborne i rozwoju psychofizycznego dziecka. Drugim cyklem spotkań była jesienna "Szkoła dla rodziców" dotycząca komunikacji z dzieckiem i wychowania wg Gordona. W czasie spotkań zapewniałyśmy opiekę nad dziećmi.
Kolejnym projektem finansowanym z Urzędu Miasta była Ekorodzina, czyli druga edycja konkursu Ekobobas oraz warsztaty rodzinne "Papierowy świat".
Konkurs miał na celu promocję pieluch wielorazowych i w tym roku aż 12 osób zgłosiło swoje dzieci - gratulujemy i cieszymy się, że dzięki  ekobobasom na opolskich wysypiskach jest dużo mniej śmieci. W ramach Ekorodziny zorganizowałyśmy także 3 wymianki ubraniami (duża część odzieży trafiła do Domu Matki i Dziecka w Grudzicach oraz ośrodka Szansa w Opolu).
Trzecim projektem, w którym Mamowo maczało palce były Opolskie Biznesmamy - wspólna promocja przedsiębiorczych mam mieszkających w Opolu.
Współorganizowałyśmy także spotkania Klubu Kangura, poranki filmowe w CK Oleska, warsztat bębniarski, opolski Tydzień Bliskości, ogólnopolski Tydzień Naturalnego Pieluszkowania, Międzynarodowy Dzień Filcu i kilka innych wydarzeń.
No, i na koniec - od kilku miesięcy działa nasza nowa strona internetowa, czyli Mama w Opolu. To tu zamieszczamy kalendarium wydarzeń dla rodziców z dziećmi, ogłoszenia, informacje o ciekawych miejscach przyjaznych dzieciom i rodzicom i linki do stron zaprzyjaźnionych z nami firm, organizacji i placówek. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze plany na 2012 to kontynuacja i rozwój zarówno strony Mama w Opolu, Mamoteki, jak i Opolskich Biznesmam. Z pewnością będziemy także wspierać wszystkie przedsięwzięcia mamowo-dzieciowe, a w szczególności
- poranki filmowe organizowanie przez Stowarzyszenie „Opolskie Lamy”
- szafingi i wymianki
- Klub Kangura
Ruszamy także z nowym cyklem warsztatów rękodzielniczych, czyli Kołem Gospodyń Miejskich. Szczegóły wkrótce na blogu.
A wszystko to robimy po to, żeby Opole było przyjazne dzieciom i rodzicom. Bądźcie z nami :-)

1 komentarz:

  1. Mnóstwo pięknej i ważnej roboty! Gratuluję!!! Rośnijcie w nią nieustannie, zarażajcie innych pomysłami na wspólne twórcze bycie;) Szkoda, że to Opole, a nie nasze miasto- dojeżdżanie nie zawsze jest wygodne;(

    OdpowiedzUsuń