20.1.11

Mamoteka - regulamin

Zabawa to jedna z najważniejszych czynności w życiu dzieci. W czasie zabawy dzieci gromadzą informacje o otaczającym ich świecie. Zabawa stymuluje wyobraźnię, rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny i fizyczny.
Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych dzieci (a także ulżyć naszym portfelom) i stworzyć możliwość wymiany zabawek edukacyjnych oraz sprzętu, który może przydać się rodzicom z Opola i okolic (laktator, chodzik dla dziecka). Mamoteka jest społeczną wypożyczalnią zabawek i książek, którymi chcemy się dobrowolnie wymieniać.

Regulamin Mamoteki:

1. Korzystanie z Mamoteki jest dobrowolne i bezpłatne, warunkiem przyłączenia się jednak jest udostępnienie do przynajmniej jednej zabawki edukacyjnej (oprócz pluszaków i maskotek) lub książki o tematyce rodzicielskiej (z dziedzin takich jak: wychowanie dzieci, opieka i pielęgnacja, pedagogika, poradniki psychologiczne).

2. Każdy użytkownik ma prawo udostępnić dowolną liczbę zabawek/książek na własną odpowiedzialność. Zabawki/książki takie nadal pozostają jego własnością i w każdej chwili może wycofać je z bazy zasobów wypożyczalni.

3. Zabawki/książki wypożyczamy maksymalnie na 4 tygodnie.

4. Jednorazowo użytkownik może wypożyczyć maksymalnie 2 zabawki i 2 książki.

5. W przypadku niezwrócenia zabawki/książki w terminie 4 tygodni od daty wypożyczenia, użytkownik jest zobowiązany do zapłacenia kary w wysokości 5 zł za każdy dzień zwłoki.

6. Mamoteka działa za pośrednictwem bazy danych, znajdującej się na stronie internetowej: http://picasaweb.google.com/mamowo/Mamoteka# . Na stronie tej znajdują się zdjęcia zabawek z krótkimi opisami oraz informacją, czy zabawka jest dostępna.

7. Zabawki/książki można wypożyczyć na dyżurach Mamoteki w każdy piątek między godziną 16.00 a 18.00 w Akademii Szkraba, ul. Powstańców Śląskich 32A/2, Opole.

8. Terminy i godziny dyżurów wypożyczalni mogą ulec zmianie. Stosowna informacja pojawi się na blogu Mamowa.

9. Każdy użytkownik odpowiada za stan zabawki/książki i ma obowiązek zwrócić ją w dobrym stanie, kompletną, czystą, bez uszkodzeń i w oryginalnym opakowaniu (jeśli było).

10. W przypadku uszkodzenia/zniszczenia/zdekompletowania/zagubienia zabawki/książki użytkownik ponosi koszt jej naprawy lub jest zobowiązany do odkupienia takiej samej lub podobnej zabawki/książki o podobnej wartości.

11. Za wypożyczenie zabawek/książek szczególnie cennych (których wartość wynosiła 75zł i więcej) obowiązuje specjalna kaucja zwrotna w wysokości 25zł.

12. Administrator Mamoteki (grupa Mamowo) nie ponosi odpowiedzialności za wypadki i szkody spowodowane przez użytkowanie zabawek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz