30.12.12

Podsumowanie 2012

Czas na podsumowanie trzeciego roku działalności Mamowa, tak - trzeciego :-)
W 2012 zajmowaliśmy się nadal prowadzeniem Mamoteki - społecznej wypożyczalni zabawek edukacyjnych i książek dla rodziców. Ponownie udało nam się zdobyć dofinansowanie z Urzędu Miasta, dzięki czemu kupiłyśmy nowe zabawki i książki i prowadziłyśmy cotygodniowe dyżury w Akademii Szkraba. W ramach Mamoteki zorganizowałyśmy także 2 cykle spotkań dla rodziców - pierwszy to 5 spotkań o charakterze grupy wsparcia, czyli Grupa Empatii prowadzona przez Ksymenę Klemińską. Drugim cyklem spotkań była jesienna druga edycja  "Szkoły dla rodziców" dotycząca komunikacji z dzieckiem i wychowania wg Gordona. W czasie spotkań zapewniałyśmy opiekę nad dziećmi.
Kolejnym projektem finansowanym z Urzędu Miasta było "Naturalnie w mieście", czyli trzecia już edycja konkursu Ekobobas, cykl warsztatów recyklingowych "Tańcowała igła z nitką" oraz Ekobazar.
Konkurs miał na celu promocję pieluch wielorazowych i w tym roku nagrodzonych zostało 5 osób - gratulujemy i cieszymy się, że dzięki ekobobasom na opolskich wysypiskach jest dużo mniej śmieci. W ramach "Naturalnie w mieście" zorganizowałyśmy także 2 wymianki ubraniami (duża część odzieży trafiła do Domu Matki i Dziecka w Grudzicach oraz dla fundacji Anny Dymnej "Zdążyć z pomocą").
Trzecim projektem, w którym Mamowo maczało palce, była Opolska Kooperatywa Spożywcza - wspólne zakupy zdrowej żywności od lokalnych producentów.
Braliśmy także aktywny udział w spotkaniach Klubu Kangura, Koła Gospodyń Miejskich, Opolskich Biznesmam, porankach filmowych, piknikach i festynach rodzinnych, projekcji filmu "Uwolnić poród" oraz MamaBazarze.

No, i wisienka na koniec - wciąż działa nasza strona internetowa, czyli Mama w Opolu. To tu zamieszczamy kalendarium wydarzeń dla rodziców z dziećmi, ogłoszenia, informacje o ciekawych miejscach przyjaznych dzieciom i rodzicom i linki do stron zaprzyjaźnionych z nami firm, organizacji i placówek. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze plany na 2013 to kontynuacja i rozwój strony Mama w Opolu. A jeśli uda się znaleźć sponsorów, to chcielibyśmy stworzyć w Opolu Mamowo jako miejsce - klubokawiarnię z prawdziwego zdarzenia, gdzie mogłaby działać Mamoteka, odbywać się warsztaty, spotkania oraz wymianki, jednym słowem - miejsce, w którym działyby się te wszystkie rzeczy, które organizujemy korzystając z gościnności innych. Jeśli się uda - będzie wspaniale, jeśli się nie uda - nadal będziemy działać wirtualnie i występować gościnnie :-)
Przyszłych sponsorów (i nie tylko) zapraszamy do kontaktu i wspólnych działań!


Ekipa Mamowa
(mamowo@gmail.com)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz