13.12.11

Książeczki o ekologii w Mamotece - cz.I

W naszej Mamotece pojawiło się kilka nowości z zakresu ekologii dla najmłodszych:
1. W wydawnictwie Czerwony Konik wyszła "Marchewka z groszkiem", z ilustracjami i tekstem Oli Woldańskiej-Płocińskiej. W tej książce pełno jest warzyw, zarówno lokalnych, jak i tych, które przybyły z zagranicy... Jeśli więc chcecie się dowiedzieć, co wynikło ze spotkania rodzimych i importowanych jarzyn, a przy okazji porozmawiać ze swoimi dziećmi o kilku ważnych pojęciach z zakresu uprawy roślin, to sięgnijcie koniecznie :-) Może dzięki temu wasze pociechy łaskawszym okiem wejrzą na dobre, bo polskie buraczki?
 2. „Tosia i karteczka” Agaty Loth-Ignaciuk to pierwsza książka z serii wydawnictwa Muchomor, która ma uwrażliwić dzieci na kwestie ekologii.
Książka dla dzieciOryginalne ilustracje ze skrawków papieru z pewnością spodobają się miłośnikom kolażu i recyklingu, a opowieść o karteczce wyrzuconej przez Tosię do kosza może zainteresować już 3-latków. Chociaż akcja nie obfituje w zdarzenia, to jest dobrym punktem wyjścia do przekazania młodym czytelnikom, że należy segregować śmieci i że papier można przetworzyć. A to, że karteczka Duda wcale nie chce zostać papierem toaletowym, to już całkiem inna sprawa…
Warto wspomnieć, że „Tosia i karteczka” została wydrukowana na przyjemnym w dotyku papierze nielakierowanym i że wkrótce ukażą się kolejne dwie części przygód dziewczynki i jej młodszego brata Zygi.

3.  "Bajka o drzewie" Elizy Piotrowskiej, wydana przez BioBooks, to piękny wiersz o porach roku (między innymi), którym nie pogardzą nawet najmłodsze przedszkolaki. I znów mamy do czynienia z początkiem ekologicznej serii "Zielone bajki".
Warto przeczytać!
Dziękujemy wydawnictwom za udostępnienie książek i zapraszamy do Mamoteki w najbliższy piątek od godz. 16.00 do 18.00 (ul. Powstańców Śląskich 32A/2, Akademia Szkraba).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz