31.12.10

Podsumowanie :-)

Na koniec roku postanowiłyśmy zamieścić podsumowanie naszej dotychczasowej działalności, bo znajomi i nieznajomi często pytają, co tak w ogóle w Mamowie robimy :-)
A zatem w ciągu kilkunastu miesięcy (Mamowo działa od października 2009) zorganizowałyśmy 13 spotkań Klubu Kangura, 10 warsztatów psychologicznych (radzenie sobie ze stresem, asertywność, Pozytywne Rodzicielstwo, komunikacja bez przemocy itp.), cykl półgodzinnych zajęć umuzykalniających dla maluchów i ich rodziców, 4 "Wymianki" ubraniami (ubrania niewymienione odwiozłyśmy do Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach) oraz kilka spotkań czysto towarzyskich, w tym  2 razy kulig dla dzieci w Rogowie Opolskim.
Ponadto dzięki dotacji z UM zrealizowałyśmy projekt „Ekobobas”, który miał na celu promocję pieluch wielorazowych wśród opolskich rodziców.
Włączyłyśmy się także w organizację charytatywnego Pikniku Afrykańskiego na rzecz niewidomych dzieci z Ruandy, który odbył się we wrześniu 2010. "Mamowo" wzięło też udział w targach „Fajnie mieć dzieci”.
Na naszym blogu na bieżąco staramy się informować o ważnych dla rodziców i dzieci wydarzeniach w Opolu, ciekawych szkoleniach dla kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka albo chcących założyć własną firmę oraz o instytucjach i miejscach, gdzie można znaleźć wsparcie psychologiczne. Oferujemy także możliwość bezpłatnego zamieszczania ogłoszeń przez rodziców.
Współpracujemy z Pracownią Rozwoju Osobistego, Akademią Szkraba, Fundacją OFF, Towarzystwem Rozwoju Rodziny i Centrum TAM oraz Zdrową Rodziną. Jesteśmy też otwarte na wszystkie „mamowo-dzieciowe” inicjatywy i pomysły
Nasze plany na najbliższą przyszłość to:
- poranki filmowe wraz ze Stowarzyszeniem „Opolskie Lamy”
- warsztaty "oswajające" poród dla kobiet w ciąży
- warsztaty bębniarskie dla mam z dziećmi
- czytelnia i wypożyczalnia książek o tematyce rodzicielskiej i feministycznej
- wypożyczalnia zabawek
- grupa wsparcia dla mam
- grupa zabawowa dla dzieci i rodziców
- promocja opolskich biznesmam
- Koło Gospodyń Miejskich (zajęcia praktyczne – szycie, szydełkowanie, decoupage, robienie biżuterii, scrapbooking, tkanie, gotowanie wg 5 przemian i inne)
- Opole przyjazne dzieciom – akcja społeczna polegająca na stworzeniu listy miejsc najbardziej przyjaznych małym dzieciom i rodzicom

I na zakończenie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, pomagają i będą pomagać
Do zobaczenia w Nowym Roku 2011! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz