9.11.10

Chętnie chodzę do przedszkola

Ruszyła trzecia edycja projektu (wcześniej "Elastyczne przedszkola") umożliwiającego pobyt w przedszkolu w godzinach popołudniowych (17.00-19.00) i w soboty.
Z opieki przedszkolnej mogą korzystać także te dzieci w wieku 2,5-6 lat, które na co dzień nie uczęszczają do przedszkola.
Wydłużony czas pracy będą miały przedszkola: nr 16 przy al. Przyjaźni, nr 18 przy ul. Lelewela, nr 26 przy ul. Chabrów, nr 28 na pl. Teatralnym oraz nr 55 przy ul. Szarych Szeregów. Przedszkole nr 14 przy ul. Mickiewicza będzie miało sobotni dyżur.
Rodzice zainteresowani zgłoszeniem dziecka do projektu powinni wypełnić deklarację udziału w wybranym przez siebie przedszkolu i porozmawiać z nauczycielkami, opiekującymi się dziećmi na temat zasad panujących w danym przedszkolu i samych zajęć (w niektórych przedszkolach rodzic może zostać z dzieckiem, w innych dzieci zostawiane są na 2 godziny z opiekunkami).
Zajęcia w ramach projektu (angielski lub niemiecki, logopeda, lekcje muzealne i spotkania literackie) są bezpłatne. Mogą być dobrą okazją do adaptacji malucha do warunków przedszkolnych albo ułatwieniem dla rodziców, którzy pracują na zmiany oraz w weekendy.
Więcej informacji tu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz